K SOBĚ

Pohybově-výtvarná sebepečující dílna

 14. května 2023 

Vyživující sebepéče má své kořeny v sebepoznání. A to zas v tom, jak citlivě vnímáme sami sebe: své tělo, své potřeby, své pocity. Jak si dopřáváme, co nás vyživuje a naplňuje. Jak moc si dovolujeme být tady a teď a vyjadřovat se plně ze sebe.


Zveme vás k pohybu a výtvarné tvorbě, kde se necháme vést pozorností a vnímavostí k sobě. Naši pozornost si často přitáhne to, co podvědomě víme, že nejvíc potřebujeme.


Přijďte
  • se ponořit hluboko do vnímání svého těla

  • zakusit vnímavý dotek v roli přijímajícího i dávajícího

  • pohybově tvořit z vnitřních impulsů tady a teď

  • otevřít své smysly a kreativitu

  • vytvořit svůj originální předmět, jedinečný pro daný okamžik


Dílna vychází z principů somatického vnímání a arteterapie.

Je určena všem, kdo si chtějí odpočinout tvořivou cestou a načerpat nové zdroje v komorní skupině max. 10 lidí.

Provázet vás budou

Lenka Sabolčáková: "Provázím klienty cestou těla, aby byli sami sobě blíž a žili naplněnější životy." Více o mně se dozvíte na těchto stránkách.

Petra Skavská:  "Věnuji se psychoterapii, kde využívám somatické a arteterapeutické prvky."

Místo a čas

 V Klubu Kapitána Nema - studio Quis, Na Okraji 335/42, Praha 6, (3 min. od stanice metra Petřiny.). 

 V neděli 14. 5. 2023, 10:00 - 17:00, přestávka na oběd

Co sebou

Pohodlné oblečení, které nebrání volnému pohybu, šátek nebo šálu, láhev na vodu.

Ve studiu je k dispozici malá kuchyňka s možností ohřát si jídlo v mikrovlnce, šatna s uzamykatelnými skříňkami.


Ohlasy na naši práci

 • "Zažila jsem příjemné propojení Lenčina workshopu na téma kosti s Petřinou tvůrčí pohybovou a výtvarnou dílnou. Dech, dotek a pohyb pod Lenčiným vedením mne krásně přenesly do těla a znovu ve mně probudily dětský údiv a zvědavost. Jako by se aktivovaly všechny vrstvy mého těla i duše. A jednou z vrstev byla i chuť tvořit a hledat nové cesty a nechat se pohltit tvůrčím zápalem. A z této vrstvy mého já pak vznikal artefakt z přírodních materiálů, který jsem vytvářela pod vedením Petry. Po společně strávených chvílích jsem se cítila příjemně uvolněně a naplněná energií. "

           Blanka L.

 • "Na workshopu s Lenkou, kde jsme se zabývali kostmi, jsem se pod vnímavým dotekem ponořila do bezpečného a bezúsilného spočinutí a zároveň se pohybem vycházejícím zevnitř občerstvila. S Petrou jsem prožila hravé a tvořivé flow, taktéž aktivní odpočinek, který mě vyživil. Doporučuji těm, kdo si chtějí dopřát sebepéči v jemném pohybu a kreativním vyjádření."
            Veronika Ch.

Cena a platba

Cena dílny je 800 - 1 400 Kč. Skládá ze zálohy 800 Kč placené předem a doplatku v rozmezí 0 - 600 Kč placeném po skončení kurzu.

Vaše místo na dílně si závazně rezervujete zasláním zálohy v hodnotě 800 Kč, jež reflektuje nejnižší částku (tj. zahrnuje pronájem sálu a organizaci) a umožňuje přístup těm, kteří mohou být ve finančně náročnější situaci.

Střední částka (1 100,-) pomáhá umožňovat naši práci. 

Vyšší částka (1 400,-) usnadňuje dostupnost dílny pro ty, kteří jsou v náročnější situaci. Děkujeme.


Přihláška na dílnu K Sobě

Zálohu prosím uhraďte nejpozději 3 dny od vašeho přihlášení na účet 6291180001/5500, do poznámky uveďte K sobě a Vaše Jméno. Zaplatit můžete i využitím QR kódu.