Anna Línová

Anna Línová (1975): slovenská tanečnice, pedagožka vývojového pohybu dětí a doteková terapeutka.

Vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř v Bratislavě, následně VŠMU v oboru Pedagogika klasického tance a o pár let později specializaci v oblasti vývojového pohybu dětí Infant Developmental Movement Education ve škole Body-Mind Centering®. Výrazný kontrast v obsahu, ale zejména v přístupu ke vzdělávání na těchto školách výrazně ovlivnil její postoje a myšlení o vztazích různého druhu, a tím i její interpretační, pedagogickou a osobní praxi.

Jako taneční interpretka dlouhodobě spolupracovala zejména s Ankou Sedlačkovou (SK), režisérkou Aňou Hlaváčovou (SK) a choreografkou Ioanou M. Popovici (RO), se kterými vytvořila řadu představení na Slovensku i v České republice.

Pracovala s dětmi na ZUŠ v Bratislavě, spoluzakládala a vedla Pohybové hry pro miminka a rodiče ve studiu ALTA, jako externí pedagog tance spolupracovala s DAMU, Praha a JAMU, Brno a HAMU Praha. Byla interním tanečním pedagogem konzervatoře Duncan Centre, Praha.

Více než 20 let se věnuje somatické pohybové a dotykové práci s odbornou i širokou veřejností zejména ve studiu DanceLAB v Praze. Spolu se spolkem Ostružina z.s. vytvořila smyslové představení pro děti ve věku 1-3 let a jejich blízké, které je pro ni divadelním předobrazem pro respektující a inspirativní spolužití generací.

V mezioborových projektech se opakovaně věnuje somatickému zpracovávání tématu oddechu pro učitele a rodiče.