Síla doteku a komunikace tělem

Sebezkušenostní dílna zaměřená na prožitek fyzického i nefyzického mezilidského kontaktu.

7.3.2020, Centrum Doteku, Na Šafránce 17, Praha - Vinohrady

Dotek je prvním z lidských smyslů, kterým po narození vnímáme svět kolem nás. Význam a síla doteku se v dnešní  "bezkontaktní" době rychle ztrácí. Často se navzájem dotýkáme jen mimoděk a neuvědomujeme si hloubku působení doteku a jeho schopnost sdělovat.  

Na workshopu se budeme věnovat doteku jako nástroji komunikace. Budeme zkoumat dotek ve vztahu k sobě,  k druhými, k hmotnému i nehmotnému prostředí. Oslovíme naší hmatovou citlivost, připomeneme si jaké informace díky dotekům získáváme. 

V pohybové zkušenosti se budeme věnovat například těmto tématům: 

  • Kdy se už cítíme být v kontaktu? 
  • Jak souvisí náš pocit bezpečí s dotekem a osobní zónou? 
  • Jak nás mohou prožité zkušenosti z workshopu obohatit ve vnímání každodenních situací?

Workshop je určen laické veřejnosti. Předchozí pohybové zkušenosti nejsou podmínkou účasti. Stačí otevřít své vnímaní a nechat promlouvat tělo.

Dílnou vás provedou:

  • Martin Župka:   Jsem fascinován pohybem, jeho komplexitou a zároveň jednoduchostí a ladností. Pohyb je pro mě cestou k sobě, k uvědomění si své existence. Rád jej objevuji a experimentuji. Každá naše životní a pohybová zkušenost je vepsána v našem těle a je pro mě magické pozorovat, jak pohyb fyzického těla prozrazuje o našem vnitřním světě (psyché) mnohem více než si myslíme. Ve své práci se věnuji pohybovým lekcím, koučování a terapii.

  • Lenka Sabolčáková:  Věnuji se dotykové práci s tělem a masážím. Tělo vnímám jako silný nástroj mezilidské komunikace, jako bránu pro kontakt se sebou a aktivaci vnitřního potenciálu. Pokaždé mě uchvacuje, jaké oživení dokáže přinést vědomý pohyb a dotek. V pohybu a tanci nalézám zrcadlo života. Vyjádření sebe, toho co obsahujeme a spojení s tím co obsahuje nás. Je to cesta prožívání naší existence jako více naplňující a přítomné.

Těšíme se na Vás!

Kdy: V sobotu 7. 3. 2020 od 9.00 do 16.00 (včetně přestávky na oběd)

Kde:  Centrum Doteku, Na Šafránce 1771/17; 101 00 Praha 10 - Vinohrady

Cena: 800 Kč,-

Maximální počet účastníků:  8

Přihlásit se můžete na:   lenka.sabolcakova@gmail.com

Přihlášení je závazné po uhrazení zálohy 50% , která je nevratná v případě storna později než 72 hodin před konáním workshopu.  Číslo účtu pro uhrazení je RB 474108013/5500. Děkujeme.