Pohybuji se - Tedy Jsem. Tvořím - Tedy jsem

Pohybově - výtvarná dílna probouzející vztah k tělu

1.12.2019, Komunitní zahrada Kotlaska Praha - Libeň

Pohyb v nás probouzí živost. Živost podporuje tvořivost a tvořivost je hnací silou člověka. Naše přirozená tvořivost je často ubita pod nánosy povinností, bytí jenom v hlavě, sebe posuzování, a dalších restriktivních vzorců. Cesta k ní, a tím i k sobě, se může stát složitější.

Na dílně si dáme čas pro sebe a pro vědomou práci s tělem. Skrze dotek a přirozený pohyb s ním oživíme spojení. Prozkoumáme fyzické a vjemové vrstvy našeho těla - kůži, tkáně a kosti. Prožité vjemy pak přeneseme na papír, kde budeme tvořit z nově probuzené inspirace.

Předchozí pohybové či výtvarné zkušenosti nejsou podmínkou účasti. Stačí se otevřít a nechat promlouvat své tělo.

Dílnou vás provedou:

  • Petra Skavská: Jsem psycholožka a lektorka. Tvořivost je jednou z mých životních hodnot a hnací motor zároveň. Ve své terapeutické praxi ráda využívám arteterapeutické prvky. Fascinuje mě tanec, vědomý pohyb a objevování světa dětskýma očima mého syna.
  • Lenka Sabolčáková:  Věnuji se dotykové práci s tělem a masážím. Tělo vnímám jako silný nástroj mezilidské komunikace, jako bránu pro kontakt se sebou a aktivaci vnitřního potenciálu. Pokaždé mě uchvacuje, jaké oživení dokáže přinést vědomý pohyb a dotek.


Těšíme se na tvořivé spoluobjevování. 


Kdy: V neděli 1. 12. 2019 od 9.00 do 16.00.

Kde: Jurta na Komunitní zahradě Kotlaska, Nad Kotlaskou I 95, 180 00 Praha 8-Libeň.

Přihlásit se: Dílna už proběhla. O novém termínu budeme včas informovat