Pohybově prožitkové workshopy a lekce

VNÍMAVÉ TĚLO - PROŽITKOVÝ POHYB - pravidelné lekce

Pondělí 8:45 -10:00, a Neděle 18:00 -19:30 (liché týdny) Kladno, studio Živé Vobrazy

Pátek 8:30 -9:30 Praha, studio DanceLab

Na hodinách Prožitkového pohybu obracíme pozornost dovnitř, kdy tělo - jeho pohyb a vnitřní procesy - vnímáme z hlubokého nitra. Takové vnímání je výživou pro nervový systém, podporuje sebe-ozdravnou schopnost těla a také bdělejší prožívání života.

Více o Vnímavém těle ->


Workshopy - pohybové dílny

Síla doteku a komunikace tělem

7.3.2030, Praha; Zkušenostní workshop zaměřen na uvědomění komunikační síly doteku

Dotek je prvním z lidských smyslů, kterým po narození vnímáme svět kolem nás. Význam a síla doteku se v dnešní "bezkontaktní" době rychle ztrácí. Často se navzájem dotýkáme jen mimoděk a neuvědomujeme si hloubku působení doteku a jeho schopnost sdělovat.

Na workshopu se budeme věnovat doteku jako nástroji komunikace. Budeme zkoumat dotek ve vztahu k sobě, k druhými, k hmotnému i nehmotnému prostředí. Oslovíme naší hmatovou citlivost, připomeneme si jaké informace díky dotekům získáváme. V pohybové zkušenosti se budeme věnovat příklad těmto tématům: Kdy se už cítíme být v kontaktu? Jak souvisí náš pocit bezpečí s dotekem a osobní zónou? 

Pohybuji se - tedy jsem. Tvořím - tedy jsem

1.12.2019, Praha; Pohybově - tvořivá dílna probouzející vztah k tělu

Pohyb v nás probouzí živost. Živost podporuje tvořivost a tvořivost je hnací silou člověka. Na dílně si dáme čas pro sebe a pro vědomou práci s tělem. Skrze dotek a přirozený pohyb s ním oživíme spojení. Prozkoumáme fyzické a vjemové vrstvy našeho těla - kůži, tkáně a kosti. Prožité vjemy pak přeneseme na papír, kde budeme tvořit z nově probuzené inspirace.